čtvrtek, 30. srpen 2012

Přeložený koncert jazzového big bandu Duke Ellington Orchestra již za měsíc (+ soutěž)

Napsal(a) 

Duke Ellington Orchestra, foto dukeellington.com Duke Ellington Orchestrafoto: dukeellington.com

Zhruba měsíc zbývá do přeloženého vystoupení Duke Ellington Orchestra v pražské Lucerně. Soubor, jenž uchovává odkaz velikána rané swingové scény, se zde představí 28. září.

Uměleckou úroveň big bandu střežil již Ellington , když od roku 1923 do roku 1931 hledal vhodné složení, zaměření i název svého tělesa. Orchestr prošel křtem ohněm během hospodářské krize, aby se stal tomuto výtečnému pianistovi a autorovi více než dvou tisíc jazzových skladeb oporou až do jeho smrti. Ceněn je i mezi odborníky specializujícími se na tvorbu a interpretaci samotného Duke Ellingtona .

Ten svou kariéru odstartoval v období „roaring twenties“, kdy s tradicionalistickou klasikou cloumala charlestonová horečka a kdy se začaly objevovat první příznaky swingového šílenství. Mnohé hudebníky výrazně ovlivnila i další vývojová stadia jazzu od bebopu až po současnost. Během své kariéry získal 12 Grammy, tři z toho posmrtně.

Kromě hlavní hvězdy večera se návštěvníci mohou těšit na vystoupení české šansonierky Hany Robinson .

Vstupenky jsou k dispozici v předprodejní síti Ticketpro v cenách od 850 Kč. Již zakoupené vstupenky na původní dubnový termín zůstávají v platnosti.

Duke Ellington Orchestra, Praha – Lucerna, 28. 9. 12

odkazy

Duke Ellington

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.