pondělí, 28. červenec 2008

Pražskému publiku se představí Woody Allen v roli jazzmana

Napsal(a) 

Woody Allen & New Orleand Jazz Band, foto Michael Weinstein Woody Allen & New Orleand Jazz Bandfoto: Michael Weinstein

Těsně před Vánocemi, 20. prosince, se v pražském Kongresovém centru odehraje zcela výjimečné hudební představení kapely New Orleans Jazz Band , v jejímž čele stojí Woody Allen - slavný herec, režisér, scénárista a v tomto případě hlavě hráč na klarinet.

Woody Allen se narodil roku 1935 jako Allen Stewart Kongsberg a jistě ho není třeba dlouze představovat. Již řadu let patří mezi nejvýznamnější a hlavně nejvýraznější americké filmové tvůrce. Za svoji více než čtyřicetiletou kariéru u filmu byl zatím dvacetkrát nominován na Oscara za režii, scénář nebo herecký výkon, z toho třikrát uspěl. Svými třinácti nominacemi za scénář navíc drží absolutní filmařský rekord. Jeho filmy jsou navíc vždy zárukou výjimečně kvalitních hereckých výkonů.

Allen je vášnivým jazzovým fanouškem a často se objevuje jako prominentní host v hudebních kompilacích ke svým filmům. Od doby dospívání hraje na klarinet a i své umělecké jméno si vypůjčil od svého vzoru, slavného klarinetisty Woodyho Hermana . Veřejně koncertuje minimálně od konce šedesátých let. Účinkoval mimo jiné v Preservation Hall Jazz Band u, s nímž nahrál hudbu k filmu Spáči .

S New Orleand Jazz Band em hraje každé pondělí večer v hoteu Carlyle na Manhattanu a na repertoáru mají především klasické jazzové skladby z New Orleans z počátku dvacátého století.

Zastávka, která se uskuteční 20. prosince v pražském Kongresovém centru, bude první hudební návštěvou Woodyho Allena v Česku.

Vstupenky jsou k dostání v předprodejní síti Ticketpro.

Woody Allen & New Orleand Jazz Band, Praha - Kongresové centrum, 20. 12. 08

PR

Komentáře

Harmonie vychází za podpory

Ministerstvo kultury ČRNadace Český hudební fondNadace Leoše JanáčkaNadace Bohuslava Martinů

 

Naši partneři

Muzikus - magazín nejen pro muzikantyAlterecho - platforma pro současnou hudební kulturu

Chcete inzerovat? Máte dotaz?

+420 266 311 701

Novinky emailem

csenfrdeitptes

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.