úterý, 5. květen 2009

Malijský hudebník Afel Bocoum přiváží své pouštní blues opět do Prahy

Napsal(a) 

Afel Bocoum Afel Bocoum

Malijský zpěvák, kytarista a skladatel Afel Bocoum, dlouholetý spoluhráč Aliho Farky Tourého, se zítra vrátí do české metropole. Nové album Tabital Pulaaku představí za doprovodu své kapely Alkibar v rámci festivalu Jazz meets World v Divadle u hasičů.

Afel Bocoum spolupracoval s legendárním, dnes již zesnulým Alim Farkou Tourém po třicet let, od svých třinácti. Během této doby významně přispěl k charakteristickému soundu, který pomohl umístit vesnici Niafunké na důležité místo v hudební mapě světa. Spolupráce s Tourém se nejlépe projevuje na albu The Source, ale také na turné, která mu pomohla vymanit se ze stínu mentora a upoutat na sebe pozornost.

Novince Tabital Pulaaku, vycházející v těchto dnech, předcházely dvě sólové desky: v roce 1999 Afelovi vyšlo první album Alkibar a po celkem dlouhých sedmi letech nahrál druhý opus Niger.

Vstupenky jsou k dostání v předprodejních sítích Ticketstream, Ticketportal, Ticket-art a Ticketpro.

Afel Bocoum & Alkibar, Praha - Divadlo u hasičů, 6. 5. 09

odkazy

Jazz Meets World

Komentáře

Harmonie vychází za podpory

Ministerstvo kultury ČRNadace Český hudební fondNadace Leoše JanáčkaNadace Bohuslava Martinů

 

Naši partneři

Muzikus - magazín nejen pro muzikantyAlterecho - platforma pro současnou hudební kulturu

Chcete inzerovat? Máte dotaz?

+420 266 311 700

Novinky emailem

csenfrdeitptes

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.