Kytarista David Dorůžka odstartuje pravidelné jazzové úterky ve Vltavské

DAVID DORŮŽKA TRIO / Elektra Jazz

07 / 02 / 2012 od 21h

KC Vltavská / sál Elektra / Bubenská 1, Praha 7

Vstupenky 120 Kč v předprodeji Ticketportal a na pokladně KC Vltavská, na místě 150 Kč

V úterý 7. února od 21h vystoupí v Kulturním centru Vltavská jedna z nejvýraznějších osobností domácího jazzu – kytarista David Dorůžka se svým triem. Zahájí tak pravidelnou řadu jazzových koncertů s názvem Elektra Jazz, která představí každé úterý v klubovém sále Elektra přední interprety české jazzové scény.

„V úterý to bude první koncert mého tria v letošním roce a zároveň premiéra v novém složení s Tomášem Liškou na kontrabas a Danielem Šoltisem na bicí. Budeme hrát hlavně písničky z mých posledních dvou desek“, dodává David Dorůžka ke koncertu ve Vltavské. Dorůžka patří mezi největší osobnosti českého a evropského jazzu. Za sebou má vedle koncertů po celém světě, studia v USA a řady spoluprácí se světovými jmény (Christian McBride, George Mraz, Chris Cheek) také dlouhodobé pobyty v metropolích New Yorku a Paříži. Převážnou část repertoáru tvoří autorské kompozice, ale nechybí ani skladby převzaté z popové oblasti, či upravené písně z klasického repertoáru. David Dorůžka je respektovaný domácí i zahraniční kritikou a za svá alba obdržel již dvě hudební ceny Anděl v kategorii jazz & blues (2005, 2008). Jeho současní spoluhráči Tomáš Liška a Daniel Šoltis patří k nejžádanějším domácím hudebníkům a spolupracují s řadou významných osobností (Milan Svoboda, Lenka Dusilová, Steve Walsh, IMT Smile a další).

Elektra Jazz slibuje pestré zážitky pro fanoušky jazzové hudby i širokou veřejnost. Na své si přijdou jak příznivci progresivního jazzu, tak i návštěvníci, kteří mají rádi zpěvné melodie a mix různých hudebních žánrů. Kromě Dorůžky se mohou návštěvníci těšit na stálici středoevropské hudební scény Vertigo, zpěvačku Janu Koubkovou, mladou pop-jazz kapelu Tereza & Groove Inn a další skvělé interprety.

Elektra Jazz únor – březen 2012:

7. 2. David Dorůžka Trio

14. 2. Los Quemados

21. 2. Vertigo: Best of turné – 10 let kapely

28. 2. Tereza & Groove Inn

6. 3. Eva Emingerová Trio

13. 3. Jazz Heads Filipa Spáleného

20. 3. Jana Koubková Quartet

27. 3. Libor Šmoldas Quartet

odkazy

KC Vltavská

Sdílet článek: