pondělí, 6. říjen 2008

Královéhradecký festival Jazz Goes to Town: Erik Truffaz, Mike Stern a Ottetto

Napsal(a) 

Erik Truffaz Erik Truffaz

Od pondělí 13. do soboty 18. října bude v Hradci Králové probíhat čtrnáctý ročník festivalu Jazz Goes to Town . Jeho vrcholem budou víkendová vystoupení osobností jako Erik Truffaz , Mike Stern , Misha Alperin nebo Gianlougi Trovesi , kterým bude po celý týden předcházet řada koncertů na různých místech celé východočeské metropole.

Festival zahájí v prostoru Adalbertinum skupina The Shin z Gruzie, hrající tamní lidovou hudbu s původními hudebními nástroji i tancem. Koncert bude veřejnosti přístupný zdarma, stejně jako po ostatní dny program v AC klubu, který bude při příležitosti 50. výročí Konzervatoře Jaroslava Ježka zaměřen na vycházející jazzovou generaci.

Alternativou budou koncerty francouzského projektu Ozma , písničkáře Vladimíra Mišíka , Mateje Benka nebo Neratovického Big Bandu .

Pátek, první z dvojice hlavních festivalových dnů, nabídne vystoupení jednoho z nejuznávanějších světových kytaristů, Američana Mike Sterna , který do Hradce dorazí s trumpetistou Randy Breckerem , bubeníkem Dave Wecklem a basistou Chrisem van Dokym . Během večera se představí rovněž newyorský The Fonda/Stevens Quartet , Audiofeeling Quartet talentovaného polského pianisty Pawła Kaczmarczyka a dojde také na společné vystoupení kytaristy Luboše Andršta s Emilem Viklickým a Janem Hrubým .

Sobota pak přinese vystoupení kvartetu francouzského trumpetisty Erika Truffaze , svérázného ruského pianisty Mishy Alperina , Big Bandu Milana Svobody a závěr celého festivalu potom bude patřit italskému klarinetistovi Gianlougi Trovesimu a jeho projektu Ottetto .

Vstupné na páteční a sobotní program bude činit po 360 Kč, na ostatní koncerty – vyjma volného programu v AC klubu – pak symbolických 50 Kč.

Jazz Goes to Town, Hradec Králové – různá místa, 13. – 18. 10. 08

odkazy

Jazz Goes to Town

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.