úterý, 18. listopad 2008

Jiří Pavlica a Joel Frederiksen zakončí festival Struny podzimu

Napsal(a) 

Joel Frederiksen, foto Eric Larrayadieu Joel Frederiksenfoto: Eric Larrayadieu

Mezinárodní hudební festival Struny podzimu se s třináctým ročníkem rozloučí výletem do historie. Až na začátek 15. století zavede návštěvníky Rudolfina Jiří Pavlica a americký basista a loutnista Joel Frederiksen . Spolu se svými ansámbly vystoupí zítra večer v pražském Rudolfinu.

V rámci večera s názvem Balady milostné a válečné , který byl připraven přímo na objednávku festivalu, zkonfrontují tyto dvě významné osobnosti se svými ansámbly společné kořeny slovanské a anglosaské hudební tradice. „Láska a smrt patří neodmyslitelně ke každému lidskému životu a jsou jedněmi z nejčastějších inspirací uměleckého ztvárnění. Obsah bývá podobný, vyjadřovací jazyk však různý podle toho, z jakého kulturněhistorického prostředí vycházíme,“ objasňuje dramaturgické záměry Jiří Pavlica .

Program bude rozdělen do několika tematických bloků a oba ansámbly se budou během večera průběžně střídat. Jiří Pavlica s Hradišťanem tak uvedou například husitský chorál nebo výběr písní o lásce od středověké milostné poezie až po Janáčkovy zápisy moravských lidových milostných písní. Joel Frederiksen se svým ansámblem Phoenix Munich si pro pražský koncert připravili například loutnový duet mistra anglické renesanční hudby Johna Dowlanda , ale i řadu písní pocházejících ze Skotska, Irska a Anglie. Koncert vyvrcholí společným vystoupením obou ansámblů.

Ačkoliv koncert je již několik týdnů de facto vyprodán, bude na místě možnost zakoupit poslední zbylé vstupenky z nevyzvednutých rezervací.

Jiří Pavlica a Joel Frederiksen, Praha – Rudolfinum, 19. 11. 08

odkazy

Struny podzimu

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.