čtvrtek, 15. duben 2010

Jazzfest představí v Brně výkvět jazzových muzikantů z Evropy i USA

Napsal(a) 

George Duke George Duke

Již příští týden se Brno na několik dní změní v jazzovou metropoli a kromě špiček domácí scény přivítá i význačné hudební hosty z Evropy i USA. Mistři improvizace a hudební vizionáři své umění představí na devátém ročníku tradičního JAZZFESTBRNO, který se letos uskuteční od 21. do 27. dubna. Hlavní festivalové hvězdy již tradičně reprezentují kolébku jazzu - USA. „Největší pozornost vzbuzují podle očekávání američtí velikáni George Duke a John Scofield. Vstupenky na oba koncerty nám mizí doslova pod rukama a na závěrečný galakoncert George Duke Band zbývá několik posledních míst,“ pochvaluje si dramaturg Vilém Spilka z pořadatelské agentury 24-7Promotions.

24. dubna v Semilassu vystoupí kytarový guru Kurt Rosenwinkel. Spolu se Standards Trio potěší návštěvníky svojí nenapodobitelnou interpretací perel z tradičního jazzového zpěvníku. O den později se publiku představí instrumentální a kompoziční talent z Polska, Pawel Kaczmarczyk. Mladý klavírista se svojí kapelou Audiofeeling Band s úspěchem do produkce zapojují prvky etnické hudby, jež dodávají klasickému jazzu moderní háv. Po nich nastoupí fenomenální francouzský saxofonista Emile Parisien, který u tuzemského publika aspiruje na pomyslný titul „Objev roku“. Současnou instrumentální extraligu představují také kytarová legenda John Scofield či pianista Dan Tepfer, jejichž koncert se uskuteční 26. dubna. Scofielda provází svoji pověst hudebního chameleona a pro tentokrát ve společnosti newyorské hudebnické elity nasadí masku jazzovou.

Zlatým hřebem festivalu i finálního galakoncertu se stane 27. dubna na hudební scéně Městského divadla Brno klávesový mág a zásadní producent posledních tří dekád George Duke se svou poutavou popjazzovou show. Závěrečný večer zahájí francouzský pianový virtuos Jean Michel Pilc s vynikajícím ruským basistou Borisem Kozlovem a legendárním bubeníkem Billy Hartem.

Jazzfest Brno, Brno – různá místa, 21. – 27. 4. 10

odkazy

JazzFest Brno

PR

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.