úterý, 28. září 2010

Islandský skladatel Jóhann Jóhannsson zahraje s Pražským komorním orchestrem

Napsal(a) 

Jóhann Jóhannsson Jóhann Jóhannsson

Dva roky po své pražské premiéře v kostele sv. Šimona a Judy se do naší metropole vrátí islandský skladatel Jóhann Jóhannsson . Punc exkluzivity koncertu dodá prostředí i spoluhráči, kteří jej 2. listopadu doprovodí. Vystoupení se totiž odehraje ve Dvořákově síni Rudolfina a spolu s Islanďanem se na pódium postaví více jak třicetičlenný Pražský komorní orchestr .

Stejně jako před dvěma lety bude Jóhannssonův koncert součástí série Music Infinity pražského Paláce Akropolis. „Originální Jóhannssonova hudba na pomezí ambientu a vážné hudby má vysoké akustické nároky, proto byl pro koncert tentokrát zvolen sál novorenesanční budovy pražského Rudolfina, jež je mimo jiné sídlem České filharmonie,“ říkají pořadatelé k výběru místa.

Jóhann Jóhannsson jakožto jeden z čelních představitelů současné severského ambientu si za svou tvorbu vysluhuje uznání kritiky i svých hudebních kolegů. Kromě toho, že vydal pět sólových alb, je také podepsán pod řadou kolaborací mimo jiné třeba s Marcem Almondem, Barry Adamsonem, Pan Sonic nebo The Hafler Trio . Hudbě se věnuje už od konce 90. let, kdy působil jako člen dodnes existující post-rockové skupiny Apparat Organ Quartet .

Kromě jedinečného islandsko-českého spojení se návštěvníci budou moci těšit i na v Berlíně žijícího anglického skladatele Grega Hainese , jenž celý večer otevře.

Vstupenky v cenách od 590 do 990 Kč jsou k dostání v předprodejní síti Ticketpro. Více informací najdete v tiskové zprávě.

Jóhann Jóhannsson & Pražský komorní orchestr, Praha – Palác Akropolis, 2. 11. 10

odkazy

Jóhann Jóhannsson

Jóhann Jóhannsson na MySpace

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.