pondělí, 17. září 2007

Glenn Miller Orchestra přijede v listopadu do Brna, Plzně a Zlína

Napsal(a) 

Glenn Miller Orchestra Glenn Miller Orchestra

Po dvou jarních vyprodaných koncertech v pražském Obecním domě se na začátku listopadu vrátí do České republiky proslulý Orchestr Glenna Millera . Tento bigband, který je jedním ze dvou oficiálních pokračovatelů původního souboru, vystoupí v Brně, Plzni a Zlíně.

Pod taktovkou kapelníka Wila Saldena uvede podobně jako letos v Praze program nazvaný Meets the Giants of Jazz, Swing and Entertainment složený z nejznámějších jazzových a swingových skladeb samotného Millera , George Gershwina či Cole Portera .

I přesto, že hvězdné kariéry si Glenn Miller užíval pouhých 3,5 roku, stal se nejpopulárnějším šéfem swingového orchestru na světě. K nám jeho písně přivezli američtí vojáci na konci druhé světové války a dodnes se těší oblibě širokého obecenstva. Ve věku pětatřiceti let se Glenn Miller stal v roce 1939 hvězdou amerického jazzového nebe. Tento štíhlý, vážně vyhlížející muž s brýlemi bez obrouček vnesl svým úsilím o sametový, vláčný a na sólistech nezávislý tón do swingové hudby nebývalý perfekcionalismus.

Glenn Miller zemřel při leteckém neštěstí ve věku 40 let. Jeho sláva tím ovšem neskončila, brzy po válce byl dlouholetým členem orchestru Texem Benekem zformován orchestr nesoucí jeho jméno. V roce 1956 taktovku předal Rayi McKinleymu , který byl hlavním bubeníkem Millerova vojenského orchestru. Wil Salden vede slavný orchestr od roku 1978.

Vstupenky jsou k dostání v obvyklých místních předprodejích a síti Ticketpro.

Glenn Miller Orchestra na turné

05/11 Brno , Janáčkovo divadlo

07/11 Zlín , Velké kino

08/11 Plzeň , DK Inwest

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.