středa, 17. říjen 2012

Festival Kytara napříč žánry odstartoval; vystoupí Tommy Emmanuel, Amos Lora nebo Kazuhito Yamashita (+ soutěž)

Napsal(a) 

Amos Lora Amos Lora

Nedělním koncertem Australana Michaela Fixe odstartoval letošní ročník festivalu Kytara napříč žánry ,  který již popatnácté uvádí na pódia vybraných českých měst přední domácí i zahraniční hráče na strunné nástroje.

Letošní ročník zve na přehlídku různých podob kytarového umění nejen napříč žánry, ale i kontinenty. Vedle hlavní hvězdy, špičkového reprezentanta australsko-americké scény Tommy Emmanuela (16. 11., Praha - Divadlo Hybernia), dvanáctiletého španělského génia Amose Lory (5. 11., Praha - Palác Akropolis)  nebo německé kytarové osobnosti Petera Fingera , láká letošní dramaturgie na vystoupení dalších umělců. Patří mezi ně japonské duo Kazuhito Yamashita s dcerou Kanahi (23. 10., Praha - HAMU), zástupci domácí scény - profesor Konzervatoře Pardubice Petr Saidl se známým houslistou Bohuslavem Matouškem (30. 10., Praha - Atrium), bigbítová americká kytaristka Janet Robin (17. 11., Chýně - zasedací síň OÚ), jeden z nejuznávanějších tuzemských kytaristů Norbi Kovács a řada dalších.

„Letošní programová nabídka pozoruhodnými a zvučnými jmény skutečně překypuje a věřím, že uspokojí i ty nejnáročnější příznivce různých kytarových stylů. Při výběru letošních hostů jsme kladli důraz nejen na jejich hráčské kvality, ale rovněž na pestrost a mnohožánrovost a brali jsme v potaz i dosavadní ohlasy domácího a zahraničního publika,“ láká na programovou skladbu 15. ročníku festivalu jeho hlavní pořadatel Stanislav Barek

Festival potrvá až do 17. listopadu a jednotlivé koncerty se uskuteční v Praze, Benešově, Černošicích, Chýni, Dolní Poustevně, Varnsdorfu, Pardubicích a po několika letech také na území Německa.

Vstupenky na koncerty Kytary napříč žánry jsou k dostání přímo v místech konání, nebo v předprodejní síti Ticketportal.

Kytara napříč žánry, různá místa, 14. 10. - 17. 11. 12

odkazy

Kytara napříč žánry

Komentáře

Harmonie vychází za podpory

Ministerstvo kultury ČRNadace Český hudební fondNadace Leoše JanáčkaNadace Bohuslava Martinů

 

Naši partneři

Muzikus - magazín nejen pro muzikantyAlterecho - platforma pro současnou hudební kulturu

Chcete inzerovat? Máte dotaz?

+420 266 311 700

Novinky emailem

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.