čtvrtek, 24. duben 2008

Dan Bárta & Illustratosphere představí svou Animage

Napsal(a) 

Dan Bárta, foto Anna Mrázek Kovačič/Sony BMG Dan Bártafoto: Anna Mrázek Kovačič/Sony BMG

Animage , tak zní název nového alba Dana Bárty a jeho kapely Illustratosphere , které se na pultech objeví v příštím měsíci. Novinka, bude obsahovat čtrnáct sklydeb, na nichž se autorsky podíleli mimo Bárty i členové kapely Filip Jelínek a Robert Balzar .

Nahrávání probíhalo na podzim v polském Zbygniev Preissner studiu. „Robert Balzar natáčel se svým triem desku ve Varšavě se zvukařem Tadeuzsem Mieckowským a přišel s tím, že má dojem, že je to náš člověk. Tak jsme se rozhodli, že to zkusíme a prověříme. Navíc je ve studiu v Nepolomicích místnost zvlášť pro bicí, která dobře zní. A místnost zvlášť pro piáno i s piánem, která dobře zní a navíc jsou propojené kamerovým systémem s režií, ve které to dobře zní,“ říká Bárta .

Samotnému vydání alba bude předcházet jeho živá ochutnávka v podobě dvou koncertů v pražském Paláci Akropolis, a to už dnes a zítra. Na tato vystoupení pak naváže první část turné, které bude mít pokračování v září a říjnu.

odkazy

Dan Bárta

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.