pondělí, 8. listopad 2010

Chick Corea & Gary Burton v Praze

Napsal(a) 

Chick Corea & Gary Burton Chick Corea & Gary Burton

26.3.2011 od 20 hodin - Kongresové centrum, Praha 4

Vstupenky exkluzivně v síti Ticketpro

Legendy moderního jazzu, pianista Chick Corea a vibrafonista Gary Burton, míří do Prahy. V sobotu 26. března 2011 zaplesá srdce všech milovníků jazzu – v Kongresovém centru v Praze se totiž na společném koncertě představí legendární pianista Chick Corea a vibrafonista Gary Burton. Chick Corea v Česku naposledy vystupoval v roce 2007 s banjistou Bélou Fleckem, v 90. letech se u nás ukázal se slavným Electric bandem, ve spojení s Gary Burtonem však v Česku ještě nebyl.

V roce 2007 dvojice Corea - Burton nahrála živé dvojalbum The New Crystal Silence, které vyšlo v roce 2008 a které navazuje na jejich slavné album z roku 1972 Crystal Silence.

Armando Anthony "Chick" Corea (*12. června 1941) pochází z USA a je jedním z největších pianistů a hudebních skladatelů druhé poloviny 20. století. Několikanásobný držitel hudební ceny Grammy se již přes 40 let pohybuje na poli mnoha hudebních stylů – od avantgardy po jazz, přes nejrůznější fúze až ke klasické hudbě. Nejvíce se proslavil v 70. letech, kdy byl jedním z předních jazzrockových pianistů. Společně s Milesem Davisem hraje na legendární jazzrockové desce Bitches Brew. V 70. letech také založil skupinu Return to Forever. Na svém kontě má přes stovku alb a koncerty nebo nahrávky s řadou dalších ikon jazzu, jmenujme např. Herbie Hancocka, Al Di Meolu, Joe Hendersona či Bobby McFerrina.

Gary Burton (*23. ledna 1943), americký vibrafonista, který je ve hře na tento nástroj snad největší osobností jazzové a jazzrockové oblasti. Na hudební scéně se objevuje počátkem 60. let, v roce 1967 sestavuje Gary Burton Quartet, který se stává jednou z prvních jazzrockových skupin vůbec, a to i zásluhou spoluhráčů, především z řad kytaristů (např. Larry Coryell, Sam Brown, Pat Metheny). G. Burton je také uznávaným pedagogem.

Nenechte si ujít první společný koncert tohoto dua hudebních géniů před českým publikem!

odkazy

Chick Corea

Gary Burton

PR

Komentáře

Harmonie vychází za podpory

Ministerstvo kultury ČRNadace Český hudební fondNadace Leoše JanáčkaNadace Bohuslava Martinů

 

Naši partneři

Muzikus - magazín nejen pro muzikantyAlterecho - platforma pro současnou hudební kulturu

Chcete inzerovat? Máte dotaz?

+420 266 311 700

Novinky emailem

csenfrdeitptes

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.