Československý jazzový festival v Přerově: Gadd, Mehldau, Lovano a poslední lístky

Hvězdami napěchovaný 26. Československý jazzový festival v Přerově, který začíná již tento čtvrtek 22. října, nenechal dle očekávání pořadatelů fanoušky netečné. Na tři festivalové večery v Městském domě zbývají poslední vstupenky v řádu jednotek kusů.

S ohledem na reputaci živých koncertů a výjimečné postavení všech tří hlavních hvězd festivalu – Steve Gadd & Friends , Brad Mehldau Trio a Joe Lovano Us Five – na jazzové scéně, byl mezi příznivci enormní zájem i o festivalové pasy. „Páteční koncert pianisty Brada Melhdaua byl podle očekávání vyprodán jako první – zájem projevili posluchači z celé republiky i ze zahraničí. Na čtvrteční vystoupení fenomenálního bubeníka Stevea Gadda však zmizely vstupenky i na stání. Na sobotní, závěrečný koncert tenorsaxofonové autority Joe Lovana se může ještě několik šťastlivců dostat,“ konstatuje Rudolf Neuls , ředitel přehlídky.

Vedle zahraničních veličin, zaručujících jeden z nejatraktivnějších programů Československého jazzového festivalu v Přerově v jeho šestadvacetileté historii, vybíral tradiční dramaturg přehlídky Aleš Benda pečlivě i domácí pandány. Každý večer tak vlastně bude česko-slovensko-americkou přehlídkou. Hned první festivalový den, ve čtvrtek 22. října, dojde před vystoupením čtveřice Steve Gadd & Friends na obnovenou spolupráci dvou leaderů někdejšího federálního Blues bandu . V kapele Luboš Andršt – Peter Lipa Band ale oba partneři předvedou publiku svou jazzovější tvář. Přitom jim budou asistovat pianista Ondřej Kabrna , basista Zdeněk „Wimpy“ Tichota , bubeník Michal Hejna a perkusista Imran Musa Zangi . Hudební prolog před vystoupením skupiny Brad Mehldau Trio připraví v pátek 23. října česko-slovenský Bartoš & Tariška Super Band . „Konečně finálový festivalový večer zahájí před vystoupením kvinteta Joe Lovano Us Five devítičlenná skupina Jana Hály , která se pod názvem Cloud Nine orientuje na moderní velkokapelový jazz,“ doplňuje Aleš Benda .

Československý jazzový festival, Přerov – Městský dům, 22. – 24. 10. 09

odkazy

Československý jazzový festival Přerov

Sdílet článek:

Aktuální číslo

Nejnovější