Českolipský komorní cyklus zve na jazzový open-air s Lípa Musica Jazz Quartetem

Jarní část pátého ročníku Českolipského komorního cyklu vyvrcholí v úterý 21. června v městském parku v České Lípě jazzovým open-air koncertem. Interpretace slavných jazzových standardů se ujme Lípa Musica Jazz Quartet vystupující ve složení Jan Špringl – alt saxofon, David Mašek – klavír, Miloš Peter Klápště – kontrabas, Otto Hejnic – bicí. Čtveřice muzikantů, kteří jsou i sólově úspěšní na poli klasické, jazzové, populární, experimentální i filmové hudby, představí známé melodie Dava Brubecka, Herbieho Hancocka, Wayna Shortera nebo Milese Davise. V případně nepříznivého počasí se koncert uskuteční v kostele Mistra Jana Husa. Vstup na letní open air je zdarma, předchozí rezervace není nutná.

Miloš Petr Klápště

Vystoupení souboru, který vznikl pod záštitou Mezinárodního hudebního festivalu Lípa Musica, bude po covidové pauze obnovením tradice volně přístupných letních koncertů pořádaných v rámci cyklu u altánu v městském parku v České Lípě. Jazzový kvartet s názvem Lípa Musica Jazz Quartet vznikl už v roce 2017 pod záštitou MHF Lípa Musica a tvoří jej čtyři profesionální čeští muzikanti (David Mašek – klavír a klávesy, Jan Špringl – alt saxofon, Otto Hejnic – bicí, Miloš Petr Klápště – kontrabas). Všichni hudebníci mají své vlastní hudební projekty a vystupují po boku různých osobností hudebního světa na poli klasické, jazzové, populární, experimentální i filmové hudby. Kvarteto se i díky těmto zkušenostem věnuje nejen jazzu, ale i fusion, latinsko-americké hudbě, jazz-rocku, funky a vlastní tvorbě.

Českolipský komorní cyklus bude pokračovat po letní a festivalové přestávce v listopadu, kdy se v České Lípě představí duo mladých akordeonistů Martin Kot a Viktor Stocker, a to 22. listopadu v kostele Mistra Jana Husa. Vstupenky na tento koncertu jsou v prodeji ve festivalové kanceláři spolku v České Lípě (Žižkova 528/6) či online na www.clkc.cz.

Sdílet článek:

Aktuální číslo

Nejnovější