Bratislavským jazzovým dnům ke čtyřicetinám popřejí hvězdy i mladé talenty

Mike Stern, John Scofield, Hugh Masekela, Robert Cray nebo Victor Wooten – to je jen pět hvězdných jmen z plejády vynikajících hudebníků, kteří budou od 23. do 26. října gratulovat ke 40. narozeninám festivalu  Bratislavské Jazzové Dni Slovenská sporiteľňa. Letos poprvé bude jeden z nejdůležitějších jazzových festivalů ve středoevropském kulturním prostoru čtyřdenní. „Průběžně jsme se ptali fanoušků, které interprety by v rámci našeho festivalu opět rádi viděli. Mezi deseti nejčastěji zmiňovanými se objevil i John Scofield, Mike Stern a Victor Wooten. Jsme rádi, že se jejich koncerty podařily zabookovat, stejně jako vystoupení Hugha Masekely a Roberta Craye, i na letošní oslavy,“ prozradil Pavel Daněk, šéf festivalu.

Vedení festivalu však tento rok připravilo i další lahůdku – hned první festivalový den bude věnován nejznámějším hudebníkům slovenské jazzové scény. Dalším velkým lákadlem prvního dne bude ve speciálně upravené Starej Tržnici vystoupení pětice amerických hudebníků v čele s Lesem McCannem a Javonem Jacksonem.

Džezovky, jak se ve spřátelené metropoli na Dunaji festivalu familiárně říká, navíc již po páté dávají prostor i mladým nadějným muzikantům. A pro naše mladé jazzmany je dobrou zprávou, že letos se do klání o prestižní možnost vystoupit na Pódium mladých talentov Nadácie SPP, jak se soutěž jmenuje, mohou zapojit také – poprvé je soutěž mezinárodní. „Jsme rádi, že si soutěž získala přízeň a pozornost nejen mezi hudebníky, kteří se nám sami v průběhu roku ozývají, ale i mezi fanoušky Bratislavských Jazzových Dní. Díky nim mladé a začínající kapely často hrají před plným sálem,“ prozrazuje o soutěži Pavel Daněk.

Sdílet článek: