Kateřina Košťálová

Kateřina Košťálová

Allen Tinkham: Dobrý učitel může inspirovat celé generace

Allen Tinkham je dirigentem a uměleckým ředitelem Chicago Youth Symphony Orchestra (CYSO), mezinárodně uznávaného mládežnického orchestru. Deník The Chicago Tribune ho označil za jednoho z nejdůležitějších chicagských „pedagogů, mentorů a inspirativních leadrů při výchově budoucích profesionálních orchestrálních hráčů“. Pod jeho vedením byl orchestr kritikou příznivě oceněn na čtyřech kontinentech při vystoupe­ních v nejslavnějších světových sálech, jako je newyorská Carnegie Hall, Ge­wand­haus v Lipsku či Velké národní divadlo v Pekingu.

Malí profesionálové na jevišti Národního divadla

Musorgského Borise Godunova a Humperdinckovu operu Jeníček a Mařenka, dvě nejnovější operní inscenace Národního divadla v Praze, spojuje jedno: v obou uvidí publikum na jevišti po boku operních zpěváků a sboristů také desítky dětí, zpěváčků z Kühnova dětského sboru. Jeho členové už téměř osmdesát let účinkují v operách a představeních Národního divadla v Praze a mají tak naprosto výjimečnou možnost zažít už od útlého věku to, co vskutku jen málokdo z jejich vrstevníků: být přímo u toho, když se rodí opera!

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.