Jaroslav Foltýn

Jaroslav Foltýn

Pražská konzervatoř - díl desátý

21. prosinec 2011
Pražská konzervatoř - díl desátý

„Sborník konzervatoře“ z roku 1911 uvádí: „V roce 1891 vzrostl počet žáků na houslovém oddělení do té míry, že bylo rozhodnuto, aby byl angažován další učitel houslí.

Pražská konzervatoř - díl dvanáctý

Sugestivní jsou slova profesora K. P. Sádla v útlé studii Jaroslav Kocian, kterou v roce 1958 vydal Antonín Šlajs: „Jsem přesvědčen, že Ševčík hodnotil souhrnně Kociana – houslistu...

Pražská konzervatoř - díl jedenáctý

Můžeme říci, že Kubelík je prvním z českých houslistů, jehož jméno je stabilně uváděno ve všech publikacích věnovaných dějinnému vývoji interpretů a interpretace hry na housle.

Česká houslová škola – a její význam v dějinách houslové hry

Když jsem psal jednotlivé kapitoly k seriálu 200. výročí houslového oddělení Pražské konzervatoře, stále jsem se vracel k vlastně zatím nezodpovězené otázce.

Fritz Kreisler - houslový fenomén, který ovlivnil další generace těch nejlepších

Pouhé čtyři dny jej dělily od naplnění osmdesáti sedmi let života, když 29. ledna 1962 zemřel v New Yorku. Padesát let, které od této události uplynuly, je dostatečně...

Harmonie vychází za podpory

Ministerstvo kultury ČRNadace Český hudební fondNadace Leoše JanáčkaNadace Bohuslava Martinů

 

Naši partneři

Muzikus - magazín nejen pro muzikantyAlterecho - platforma pro současnou hudební kulturu

Chcete inzerovat? Máte dotaz?

+420 266 311 701

Novinky emailem

csenfrdeitptes

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.