sobota, 18. prosinec 2021

Zuzana Marková s hosty vystoupí na čtvrtou adventní neděli

Napsal(a) 

Zuzana Marková, foto archiv umělkyně Zuzana Markováfoto: archiv umělkyně

Na čtvrtou adventní neděli si sopranistka Zuzana Marková pro své příznivce připravila koncert na Novoměstské radnici v Praze. Jejími hosty budou mladí pěvci Emma Balunová a Vojtěch Pelka, na klavír budou doprovázet Lukáš Klánský a Ahmad Hedar.

Jádro repertoáru Zuzany Markové tvoří italská opera, vystoupila jako Gilda, Violetta či Lucie z Lammermooru. v řadě italských divadel, v Pařížské opeře, ve Vídeňské státní opeře, Berlínské státní opeře či v Los Angeles. Právě árie a scény z oper Belliniho a Donizettiho budou na programu pátečního koncertu.

Zuzana Marková se se svým manželem, italským dirigentem Giacomo Sagripantim věnují podpoře mladých pěveckých talentů, stejně tak, jako pořádající Spolek přátel hudebních talentů. Společně tak na tomto koncertu představí mladé pěvce – sopranistku Emmu Balunovou a kontratenoristu Vojtěcha Pelku, studenty Deylovy konzervatoře, kteří se představí v áriích z opera Wolfganga Amadea Mozarta. Doprovod pěvcům zajistí klavírista Lukáš Klánský a Ahmad Hedar, vyhledávaný korepetitor a nositel ceny za vynikající klavírní doprovod na Mezinárodní pěvecké soutěži Antonína Dvořáka v Karlových Varech.

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.