Znojmo Jazz Fest 2014 přivítá legendy i mladé naděje jazzové scény

Již za měsíc vypukne sedmý ročník jazzového festivalu Znojmo Jazz Fest. Od 15. do 19. ledna se v osvědčených netradičních prostorách města Znojma představí celá plejáda zkušených jazzmenů i nových vycházejících hvězd. Nebude chybět Jazzová tančírna, Mrznoucí jazz a Kouda’s Quartet či Jazzová noc v klubech. Patronem festivalu je již tradičně stálice jazzového nebe Peter Lipa .

Letošní ročník jazzového festivalu je koncipován jako setkání známých legend, mladých hvězd a nadějných talentů. Hned v úvodu publikum přivítá patron festivalu Peter Lipa, jehož koncert v doprovodu Rozhlasového Bigbandu Gustava Br oma bude natáčet Český rozhlas. Známé Lipovy písně uslyšíme ve speciálních aranžích upravených přímo pro tento orchestr.

Druhý festivalový den vystoupí irský muzikant Phil McDermott . „Je to příznivá souhra okolností, že tento skvělý kytarista má v termínu Jazz Festu zrovna turné po České republice. Využili jsme toho a pozvali jsme do Znojma kvartet, který tvoří spolu s třemi vynikajícími českými muzikanty Markem Novotným, Petrem Tichým a Tomášem Hobzekem,“ přibližuje koncert produkční festivalu Barbora Buliščaková.

V rámci Jazzové noci v klubech vystoupí v pátek 17.1. několik ostřílených i začínajících kapel a muzikantů. „Tři znojemské kapely v jednom dni, to je podle mě jasná ukázka toho, že jazz má ve Znojmě silnou základnu nejen v publiku, ale také po muzikantské stránce. Diváci se můžou těšit na znojemské legendy Old Znojmo Jazz Stars , mladé uskupení Jazzy Talking a začínající Jazz Hunters ,“ popisuje páteční večer prezident festivalu Jiří Ludvík.

Celý program doplňuje tradiční Mrznoucí jazz před radnicí v podání Kouda’s Quartet, Otevřené sklepy v Novém Šaldorfě s recesistickým Kopáním písku pro Vídeň a osvědčená Taneční zábava s bigbandem Jazz Archiv . Znojmo Jazz Fest 2014 uzavře legendární Ivan Mládek s Banjo Bandem .

Sdílet článek: