čtvrtek, 10. leden 2019

Zmrzlý jazz a hudba u vína na znojemském JazzFestu

Napsal(a) 

Andi Wilding Groovetet, foto Joe Gridl Andi Wilding Groovetetfoto: Joe Gridl

Různorodá jazzová aranžmá zazní již podvanácté v rámci JazzFestu Znojmo. Na více než patnáct koncertů se mohou návštěvníci těšit v klubech, vinárnách, ale i na ulici v centru města, na kluzišti nebo v hudebním muzeu a na dalších místech Znojma. JazzFest se bude konat od 18. do 27. ledna 2019. Chybět nebudou ani uznávaní jazzmani ze zahraničí.

JazzFest odstartuje ve Znojmě v pátek 18. ledna oblíbeným Jazzovým večerem v klubech. V podnicích jen pár kroků od sebe vystoupí jazzové formace Friday Jazz Session, Valer Miko Trio, JazzHunters a Lucky Joke. „Koncerty následují hodinu po hodině, ale každé z vystoupení trvá déle než hodinu, proto nedoporučujeme kupovat si lístky na dvě akce navazující na sebe,“ upozorňuje prezident festivalu Jiří Ludvík. Mezi novinky tohoto ročníku patří například gastro odpoledne v hudebním muzeu nebo „zmrzlý jazz“, tedy program pod radniční věží s živou hudbou hrající u volně přístupného kluziště.

Návštěvníci se mohou těšit také na zajímavé zahraniční účinkující. Ve středu 23. ledna se představí Gottfried di Franco. V pátek znojemské publikum potěší rakouské groove jazzové trio Andi Wilding Groovetet. Na Americkém jazzovém gastro odpoledni v neděli 20. ledna zpříjemní odpoledne v Terra Technica Muzeu pianista Michal Smrčka, večer pak následuje koncert Jana Smigmatora a jeho přátel. Celá akce se již podesáté koná pod patronátem slovenského jazzového muzikanta Petera Lipy. Na letošním ročníku festivalu se představí společně se Svetlanou Rymarenko, členkou vokální skupiny Fragile. Na tuto dvojici se můžete těšit jako na zlatý hřeb během závěrečného koncertu JazzFestu v neděli 27. ledna v Městském divadle ve Znojmě.

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.