čtvrtek, 8. září 2011

Začíná čtvrtý ročník MHF Dvořákova Praha

Napsal(a) 

Dvořákova Praha 2011 Dvořákova Praha 2011

Čtvrtý ročník mezinárodního hudebního festivalu Dvořákova Praha 2011 nese podtitul "nebojte se klasiky" a během 22 koncertů představí na 40 tuzemských i zahraničních hvězd klasické hudby. Zahajovací koncert festivalu se koná 8. září 2011 ve 20:00 ve Dvořákově síni Rudolfina. Zde také 24. září letošní festival skončí. Kromě "klasických" koncertů přichází festival s řadou dramaturgických novinek i rozšířeným doprovodným programem.

Moderované koncerty série Debut osloví nejen mladé publikum

Novinkou festivalu je koncertní série Debut, která představí pražskému publiku mladé talentované umělce, jejichž hvězda vychází nebo právě vyšla. Koncerty klavíristy Benjamina Grosvenora, mezzosopranistky Daniely Baňasové, houslisty Josefa Špačka a klarinetisty Dmitryho Rasula-Kareyeva představí Dvořákova Praha v Sukově síni pražského Rudolfina od 11. do 14. září vždy od 17:00 hodin.

Letos poprvé koncert pro děti a dětský den

Svůj prostor na festivalu dostanou letos poprvé i děti, a to v rámci Dne Českého rozhlasu. Na 17. září je kromě večerního koncertu Dvořákových Slovanských tanců naplánován i dopolední, zkrácený koncert pro děti moderovaný Janem Čenským.

PR

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.