úterý, 8. leden 2019

Za čěskimi horami: Písně Lužických Srbů na novém CD

Napsal(a) 

Folklor Lužických Srbů, malé slovanské menšiny žijící v Německu, je zatím spíše opomíjenou součástí středoevropského kulturního dědictví. Výběr lužickosrbských písní „Za čěskimi horami“ v podání souboru Lidová muzika z Chrástu byl natočen ve studiu ČRo Plzeň pod režijním vedením Jaroslava Krčka. Na nahrávce jsou zařazeny také vícehlasé úpravy Ludvíka Kuby a skladby Jaroslava Krčka a Vojtěcha Franka na motivy lužickosrbských písní. Na disku je 28 skladeb o celkové délce 55 minut.

Lidová muzika z Chrástu se folkloru Lužických Srbů věnuje jako jediná kapela v České republice. Spolupracuje s odborníky z Lužice i s českými sorabisty, pravidelně se účastní festivalů a kulturních událostí v Lužici. Novinka z distribuce vydavatelství Radioservis je k dispozici na Radiotéce Českého rozhlasu. Součástí CD je zpěvník s texty písní a českým překladem.

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.