Vítězka loňské Operalie vystoupí v Praze

Mladá arménská sopranistka Juliana Grigoryan na sebe upozornila loňským vítězstvím v Operalii Plácida Dominga a pěvecké soutěži Stanislava Moniuszka. Agentura Nachtigall Artists, která se mimo koncertů hvězd světové opery souvisle věnuje i nadějím operního světa, uvede Julianu 26. 6. 2023 v Dvořákově síni Rudolfina. Zde se představí v áriích, duetech a scénách z oper Antonína Dvořáka a Giacoma Pucciniho, tedy skladatelů, kteří pomohli definovat její vokální umění. Jejími jevištními partnery budou Petr Nekoranec, Boris Prýgl, PKF – Prague Philharmonia a dirigent Rastislav Štúr.

Pro místní diváky není bez zajímavosti, že jejím oblíbeným skladatelem je, jak sama říká, velký Dvořák. Jeho hudba stála na prahu její kariéry, jeho árie a písně ji přinesly uznání i vítězství v obou výše zmiňovaných soutěžích a minulý měsíc debutovala jako jedna z lesních žínek v milánské La Scale, u příležitosti vůbec prvního tamního uvedení Dvořákovy Rusalky.

Váš jazyk se samozřejmě snažím naučit, krásná česká hudba za to stojí! Z úcty k publiku by se umělec měl snažit předat vokální skladbu s dobrou znalostí jazykových nuancí, aby předal okamžiky štěstí a radosti,“ vyznává se mladá sopranistka před svým pražským koncertem a dodává: „Vždy cítím vděčnost a hlubokou úctu ke svému publiku. Koneckonců, všechno, co dělám, dělám pro ně. I když mám velké obavy z mého pražského vystoupení, doufám, že mi pomůže láska k velkému Dvořákovi a můj postoj k jeho překrásným dílům. Mám za to, že jedinečnost každého publika spočívá v tom, jak se dokáže identifikovat s hudbou, se kterou umělec vstupuje na jeviště. Publikum je pro interpreta nesmírně důležité kvůli poutu, které se mezi nimi rodí.

Sdílet článek:

Aktuální číslo

Nejnovější