středa, 30. říjen 2019

V posledním díle trilogie Constellations zazní hudba od Never Sol

Napsal(a) 

Constellations III., foto Vojtěch Brtnický Constellations III.foto: Vojtěch Brtnický
Divadelní soubor Spitfire Company připravuje premiéru posledního dílu trilogie Constellations s podtitulem My Son Looking to the Sun, která proběhne 25. a 26. listopadu v pražském divadle Ponec. Na scéně se tentokrát setkají tanečnice Miřenka Čechová a Markéta Vacovská s hudebnicí Never Sol. Třetí část trilogie se zaměří na procesy, v nichž se člověk uzdravuje pomocí očistných rituálů, jejichž cílem je v konečném důsledku zrodit „nového člověka”.

V rozhovoru z roku 1966 se filosof Martin Heidegger po dvaceti letech mlčení poprvé vymezil vůči kritice svého angažmá v Hitlerově NSDAP. „Heidegger před svou smrtí řekl: ‚Už jenom nějaký Bůh nás může zachránit,‘ aniž by dodal, jak příchod takového Boha bude vypadat,” přibližuje svou inspiraci umělecký šéf souboru Petr Boháč a doplňuje: “Když se dívá ke slunci dítě a dospělý, každý z nich vidí něco jiného. Kde dospělý zahlédne zkázu, může dítě vidět nový začátek. Toto znovuzrození v sobě vždy obsahuje něco ďábelského.“ 

Constellations III. budou v návaznosti na první dvě části trilogie Before I Say Yes a Time For Sharing postaveny na silné hudební složce. V představení vystoupí jak zakladatelka Spitfire Company, performerka Miřenka Čechová, tak tanečnice Markéta Vacovská, mimo jiné držitelka mezinárodní ceny The Herald Angel Award. Poprvé bude se souborem spolupracovat také Never Sol – hudebnice a skladatelka Sára Vondrášková, jež je autorkou původní hudby.

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.