pondělí, 3. červen 2019

V červenci do kina na Pavarottiho, dokument o něm natočil oscarový režisér Ron Howard

Napsal(a) 

Jedenáctého července bude uveden do kin dokumentární film o Lucianovi Pavarottim. Natočil jej režisér Ron Howard, autor dokumentu The Beatles: Eight Days a Week - The Touring Years nebo snímků Apollo 13 a Čistá duše (Oscar 2002). Podle distributorů jde o „rozmáchlý i intimní filmový pohled na život, práci a osobu operní legendy Luciana Pavarottiho“.

Nejsem ani trochu znalec opery. Pavarottiho jsem musel studovat a objevovat. To, co jsem se naučil a dozvěděl, mě ohromilo, a prostě to vyprávím a předávám dále,“ říká režisér Ron Howard. Vedle veřejných záběrů z vystoupení nebo televize tvůrci získali a využili soukromé videozáběry od jeho přátel, spolupracovníků nebo rodiny. O tom, jak náročný úkol čeká autory, kteří se rozhodnou zachytit formou dokumentu velké osobnosti typu Pavarottiho, pojednávají první americké recenze (zde a zde). Do zámořských kin vstoupí dokument na konci tohoto týdne, čeští diváci si ještě měsíc počkají.

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.