The King’s Singers přijedou do Prahy zahájit jubilejní sezonu Kühňat

Dvojnásobní držitelé ocenění Grammy, britští The King’s Singers, se po třech letech vrací do Prahy, a to na pozvání Kühnova dětského sboru. Galakoncert The King’s Singers se uskuteční 25. 2. 2017 ve Dvořákově síni Rudolfina u příležitosti zahájení 85. sezony sboru. Na tomto mimořádném večeru se představí oba ansámbly.

“Máme velkou radost, že tak skvělý vokální soubor přijal naše pozvání do Prahy. Chceme tímto gala koncertem přitáhnout pozornost širší veřejnosti k ansámblovému i sborovému zpívání a ukázat, že lidský hlas je opravdu ten nejmocnější hudební nástroj!”, říká výkonná ředitelka Kühnova dětského sboru, Michaela A. Dobrovolná.

[spvideo]https://www.youtube.com/watch?v=2wW_wi013ik[/spvideo]

The King’s Singers mají tradici, která sahá do roku 1968, kdy byl tento soubor založen na King´s College Cambridge. V červnu 2013 byli pro své zásluhy a mnohaletou inspiraci vybráni mezi jediné dva vokální ansámbly na světě, které se připojily k „Gramophone Hall of Fame“. Jejich repertoár je velmi široký, pravidelně poptávají nové skladby a v minulosti pro ně skládali například G. Ligeti, T. Takemitsu, L. Berio nebo K. Penderecki. Na koncertech provádějí skladby klasické od renesančních madrigalů až po současnou hudbu a nevyhýbají se ani jazzu, spirituálům nebo úpravám lidové hudby různých národů. Jsou v tom nejlepším slova smyslu globálními umělci na špičkové úrovni, kteří oslovují široké publikum po celém světě.  Jsou rovněž perfektními baviči s typickým britským humorem. Na galakoncertě se představí kromě King’s Singers také Kühnův dětský sbor.

Sdílet článek: