pondělí, 18. květen 2020

Symfonikové FOK zvou na komorní koncerty v saloncích Obecního domu

Napsal(a)  redakce

Symfonický orchestr hlavního města Prahy FOK připravuje na 25. května akci „Roušky se odkládají, salónky ožívají“ k příležitosti znovuotevření Obecního domu. V čase od 18 do 20 hodin se uskuteční v jindy nepřístupných salóncích krátké multižánrové koncerty členů Pražských symfoniků. Vstup bude zdarma a za dodržení platných hygienických pravidel otevřený veřejnosti.

V salóncích se představí komorní soubory složené z hráčů orchestru FOK či jednotliví členové sólově. Návštěvníci se mohou těšit na speciální koncerty v krásných prostorách, které jsou jindy přístupné pouze v rámci placené prohlídky.

Obecní dům je dílem architektů Antonína Balšánka a Osvalda Polívky a patří k nejvýznamnějším stavbám ve stylu Art Noveau. Mimo známou Smetanovu síň se v interiéru nachází řada bohatě zdobených salónků s pozoruhodnými freskami, štukaturami a vybavením. Tím nejproslulejším je Primátorský salónek vyzdobený Alfonsem Muchou. Najdeme v něm fresky, drapérie, světla a vitráže – vše s Muchovým rukopisem. V Červeném a Orientálním salonku a v Cukrárně Obecního domu se uskutečnila tři z devíti klíčových jednání mezi delegacemi Občanského fóra vedeného Václavem Havlem a delegacemi poslední komunistické vlády v roce 1989.

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.