Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK slaví 20 let koncertního provozu v kostele sv. Šimona a Judy premiérou unikátního 3D živého koncertu „Hlasy světla“

Hudebními protagonisty večera budou britská sopranistka Christina Johnston , chlapecký sbor Boni Pueri , Komorní orchestr Pražských symfoniků s uměleckým vedoucím Pavlem Peřinou , Tam-Tam Orchestra a dirigent celého projektu Marek Štryncl .

Slavnostní večer uvede moderátor Českého rozhlasu 1 – Radiožurnál Vladimír Kroc . Patrony projektu se stali sourozenci Adéla a Dalibor Gondíkovi , kteří v rámci večera předají výtěžek z koncertu vybraným rodinám postiženým letošními povodněmi.

Autorem původní myšlenky i hudby je skladatel Robert Jíša . Skladba provede posluchače v sedmi částech, fragmentech z latinského reqiem, od narození až ke „znovuzrození“. Unikátní je především spojení hudby a 3D projekce, jejíhož zpracování se ujal režisér, kameraman a grafik Miroslav Hrdý . Posluchači tedy dostanou 3D brýle, respektive 3D klipy pro dioptrické brýle.

Koncert se koná 29. srpna 2013 ve 20.30 hodin v kostele sv. Šimona a Judy, přesně na den dvacet let po zahájení činnosti Koncertního jednatelství FOK v kostele v roce 1993.

Sdílet článek: