Světová umělecká agentura IMG Artists oznámila spolupráci s pěvkyní Kněžíkovou

IMG Artists bude zastupovat naší přední sopranistku Kateřinu Kněžíkovou. Na svých stránkách agentura oznámila spolupráci, která je pro Kněžíkovou velkým životním milníkem.

Agentura IMG Artists je světovým leaderem v managementu umělců. Pohybuje se v oblasti scénického umění, sociálních médií a festivalového a eventového managementu. Agentura již více než třicet let zastupuje umělce a celebrity světového renomé. Své zázemí má na čtyřech kontinentech, klientům a partnerům tak nabízí bezkonkurenční mezinárodní dosah a hloubku zkušeností.

„Jsem na nové startovní čáře, a i když mám za sebou již větší část své profesní cesty, věřím, že ta, která mě čeká, bude tou nejkrásnější. Nedokážu říct, co budoucnost přinese, ale jsem si jistá, že do nové etapy půjdu se stejnou vervou, entusiasmem, nadšením, a především s radostí. Se vší pokorou si dovoluji mít velmi neskromné přání ‒ nadále dokázat skloubit profesní život s tím osobním. Držte mi palce, abych doletěla co nejdál,“ vyjádřila se k nové spolupráci Kateřina Kněžíková.

Novým managerem Kněžíkové se stává Thomas Walton, který zastupuje i takové hvězdy, jako jsou například dirigenti sir Antonio Pappano, Manfred Honeck, Vasily Petrenko nebo Vladimir Jurowski. Na české a slovenské scéně Kateřinu Kněžíkovou nadále zastupuje agentura Camerata.

Kateřina Kněžíková. Foto: IMG Artists

Tento rok chystá Kateřina Kněžíková v Čechách novou inscenaci Rusalky v Národním divadle, v dubnu koncertní provedení Lišky Bytroušky s Jakubem Hrůšou a Českou filharmonií a v květnu se představí v rámci festivalu Pražské jaro jako Libuše.

Sopranistka Kateřina Kněžíková je jednou z nejperspektivnějších pěvkyní, která se vedle opery stále častěji věnuje koncertnímu repertoáru, v němž dosahuje úspěchů nejen doma, ale převážně v zahraničí. Stěžejním repertoárem jsou scénická díla Antonína Dvořáka, Bohuslava Martinů či Leoše Janáčka a písňová literatura. Je laureátkou řady pěveckých soutěží, ceny Classic Prague Awards 2018 za nejlepší komorní výkon a Ceny Thálie 2019 za mimořádný jevištní výkon v inscenaci Julietta aneb Snář (B. Martinů) na prknech Národního divadla moravskoslezského. V roce 2022 získala Kateřina Kněžíková v Londýně prestižní cenu BBC Music Magazine Awards, která se udílí za klasickou hudbu. Se svým albem Phidylé vyhrála v kategorii „Vocal“.

Sdílet článek:

Aktuální číslo

Nejnovější