Struny podzimu přidávají: Online poctu Astoru Piazzollovi zahraje Radek Baborák a Orquestrina

Festival Struny podzimu přidává na závěr letošního programu ještě jeden koncert. Do Divadla X10 pozval k natáčení ansámbl Orquestrina pod vedením hornisty Radka Baboráka, aby v prostředí podzemního divadla natočil koncert předjímající 100. výročí narození Astora Piazzolly. Koncert odvysílá 17. prosince na svých online platformách a také na webových stránkách ČT art.

Nejen naše venkovní koncerty na střeše Lucerny a hladině Vltavy ale i listopadové exkluzivní online koncerty zaznamenaly silný ohlas. Sice se už všichni netrpělivě těšíme na živé koncerty, ale přinést originální hudební zážitky do desítek tisíc domácností po celém světě má také své kouzlo. Věřím, že jedenáctka hudebníků, sestavená Radkem Baborákem a jejich pocta Argentině bude skvělým zakončením letošního festivalu, navíc v roce, kdy fotbalový svět přišel v šedesáti o legendu a jiná argentinská ikona, Astor Piazzolla, by oslavila příští rok 100. narozeniny,“ vysvětluje rozhodnutí obohatit program o další přenos prezident Strun podzimu Marek Vrabec. Vizuální pojetí koncertu zajistí scénograf a režisér Michal Caban a kameraman a spolurežisér Vojtěch Kopecký. Piazzollova hudba sice neobsahuje party pro lesní roh, Radek Baborák se ale ujal role aranžéra Piazzollova díla pro netypické obsazení. Roli bandoneonu, tradičního nositele zvuku argentinského tanga, přebírají lesní roh, basklarinet, housle a klavír.

Krize je nejlepším testem kvality a životaschopnosti festivalu. Právě schopnost inovace je pro přežití v této nepoznané situaci zásadní. Shodou šťastných okolností, ale jak věřím také díky kreativnímu přístupu, se podařilo připravit pro publikum neopakovatelné a unikátní umělecké zážitky v intencích naplňování poslání festivalu. Koncerty festivalu se dostaly ke statisícům diváků, získaly si pozornost médií domácích i zahraničních a povědomí o festivalu se mezinárodně výrazně posílilo. O to víc se už nyní těšíme na jubilejní 25. ročník v příštím roce,“ dodává k letošnímu ročníku festivalu Marek Vrabec.

Sdílet článek:

Aktuální číslo

Nejnovější