Sto zázraků: Vyšla kniha vzpomínek Zuzany Růžičkové

Nakladatelství Ikar vydalo knihu o životních osudech Zuzany Růžičkové. Napsala ji Wendy Holden, britská novinářka, válečná zpravodajka a autorka bestselleru Narodili se, aby přežili.

Důvodem vzniku knihy byl zájem londýnské knižní agentky Laury Williams, která zaznamenala úspěch filmu Zuzana: Music is Life a četla několik rozhovorů k 90. narozeninám Zuzanky. Oslovila známou novinářku Wendy Holden a ta přijela za Zuzankou v září 2017 a týden s ní natáčela,“ říká o vzniku publikace Aleš Březina, muzikolog, skladatel a zároveň předseda správní rady Nadačního fondu Viktora Kalabise a Zuzany Růžičkové. „Pár dní nato Zuzanka zemřela a Wendy s pomocí stovek publikovaných interview a desítek hodin mých nahrávek rozhovorů se Zuzankou napsala brilantní knihu, ze které na každého, kdo Zuzanku znal, dýchne její osobnost v nezkreslené podobě.

Britská verze vyšla v nakladatelství Bloomsbury v polovině letošního dubna a získala skvělé recenze (The Times, The Spectator). Připravuje se polská, slovenská, německá, italská, holandská, brazilská a portugalská verze a v jednání je řada dalších. Do češtiny přeložila publikaci naše kolegyně Wanda Dobrovská, výborný rozhovor s autorkou natočila pro Vltavu Renata Klusáková.

Sdílet článek: