Stipendisté Akademie komorní hudby zahrají na venkovních pódiích Středočeského kraje

Mezi 8. a 12. červencem se na vybraných místech Středočeského kraje uskuteční další z koncertů Komorního orchestru Akademie komorní hudby. Na Hradě Pirkštejn, vodním pódiu GASK v Kutné Hoře, v Synagoze v Kolíně a na nádvoří zámku v Nelahozevsi zazní pod vedením Tomáše Jamníka mimo jiné Symfonie č. 3 Eroica Ludwiga van Beethovena.

„Pro většinu našich hudebníků budou koncerty prvním vystoupením po vynucené přestávce kvůli okolnostem, které všichni známe. Byli jsme zavření doma a nyní chceme konečně zase potkat naše posluchače. Je to pro nás emotivní,” říká Tomáš Jamník. „Pokud nám to počasí dovolí, odehrají se všechny koncerty na čerstvém vzduchu, navíc v místech s neopakovatelným geniem loci, jako třeba na vodním pódiu v Kutné Hoře s výhledem na Chrám sv. Barbory nebo na zámku v Nelahozevsi u Prahy, rodném městě Antonína Dvořáka.“

Posluchači se budou moci těšit na Koncert pro dva klarinety Es dur Františka Kramáře a Symfonii č. 3 Eroica Ludwiga van Beethovena – obojí zazní v úpravě pro noneto. Eroicu, kterou Beethoven dokončil v roce 1804, věnoval skladatel knížeti Josefu Františku Maxmiliánovi z Lobkovic, předkovi Williama Lobkowicze st., nynějšího majitele zámku v Nelahozevsi, na kterém proběhne i závěrečný koncert páté sezóny Akademie komorní hudby.

Koncerty proběhnou ve středu 8. července na Hradě Pirkštejn v Ratajích nad Sázavou, v pátek 10. července na vodním pódiu Galerie Středočeského kraje v Kutné Hoře, v sobotu 11. července na zahradě Kolínské synagogy a závěrečný koncert v neděli 12. července na nádvoří zámku v Nelahozevsi.

Sdílet článek: