Štefan Margita připravuje album s řadou hvězdných hostů

Štefan Margita dokončuje v těchto dnech ve studiu Daniela Hádla nahrávku nového alba s názvem Melancholie . Album potěší především příznivce crossover projektů, které přinášejí moment překvapení pojetím slavných světových melodií i kombinací hostů, reprezentujících různé hudební žánry. Mix muzikálových melodií s popovou klasikou a nečekaně i se šansonem udělá z připravovaného CD vhodný dárek pro sváteční příležitost. Do romantické nálady vybraných písní zapadají i pečlivě zvolené duety s Hanou Zagorovou , Lucií Bílou , Martou Kubišovou a Evou Urbanovou .

Jedním z vrcholů chystané nahrávky by mohl být tercet Belle ze slavného francouzského muzikálu Notre Dame de Paris . „Belle byla vyhlášena jako nejúspěšnější francouzská píseň desetiletí. Je velice emocionální. Zaujala mne tím, že dává nevšední příležitost spojit tři mužské hlasy. Už když jsem ji slyšel poprvé v roce 2000, kdy jsem navštívil muzikálové představení v Paříži, představoval jsem si, že by bylo krásné zazpívat si ji společně s Karlem Gottem a Danem Hůlkou. Je hezké si plnit sny a já pevně věřím, že to ve výsledku bude pro posluchače příjemné setkání s melodickou hudbou, “ dodává k připravované nahrávce Margita.

Štefan Margita chystá své melancholické album u Supraphonu v produkci Daniela Hádla a Jana Adama. Zatím je termín jeho vydání naplánován na druhou polovinu měsíce září. Souběžně vyjde jak na CD, tak i v digitálních servisech iTunes, Supraphonline nebo například MusicJet.

Sdílet článek: