pondělí, 25. květen 2020

Státní opera zahájí příští sezonu Tristanem a Isoldou, Mistři pěvci norimberští se ruší

Napsal(a) 

Per Boye Hansen, foto ND / Hana Smejkalová Per Boye Hansenfoto: ND / Hana Smejkalová

Národní divadlo mění plány na začátek příští sezony. Místo původně ohlášených Mistrů pěvců Norimberských uvede soubor Státní opery Tristana a Isoldu. „Dohodli jsme se se zahraničním inscenačním týmem, že karanténou způsobené zpoždění neumožňuje odpovědně nastudovat očekávaný operní opus,” oznámil ředitel Národního divadla Jan Burian.

Stávající hygienická opatření komplikují velkým divadlům organizaci zkoušek početného orchestru a sboru. Uvedení inscenace Mistrů pěvců norimberských blokuje i omezení mezistátní dopravy a nepřítomnost zahraničních umělců. „Vyhrazený čas věnujeme přípravě jiného - méně výpravného a pro sbor méně náročného - Wagnerova titulu,” upřesnil Burian. Tristana a Isoldu uvede Státní opera v termínech naplánovaných pro původní premiéru (26. 11. 2020). Předprodej vstupenek na listopad bude zahájen 1. června. Režisérem projektu zůstává Keith Warner. Inscenaci nastuduje hudební ředitel Státní opery Karl-Heinz Steffens, pěvecké obsazení dosud není známé. „Jsem rád, že si udržíme talentovaný umělecký tým a nabídneme našemu publiku stejně kvalitní operní dílo,“ doplnil umělecký ředitel Opery ND a SO Per Boye Hansen.

Národní divadlo se s divadelní sezonou rozloučí pěticí představení. Od 10. do 14. června 2020 odehraje pro omezený počet diváků v historické budově dvakrát inscenaci Manon Lescaut, dvakrát balet Kylián - Mosty času a jednou operní koncertní gala s názvem Opera před oponou.

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.