pátek, 13. květen 2022

Stamicovo kvarteto připravuje koncert k výročí Jožeho Plečnika

Napsal(a) 

Stamicovo kvarteto, foto archiv Stamicovo kvartetofoto: archiv

K oslavě 150. výročí narození architekta Jožeho Plečnika pořádá Open House Praha v rámci doprovodného programu 8. ročníku festivalu koncert hudby vybraných Plečnikových současníků v čele se skladbami Josefa Bohuslava Foerstera. Za výběrem děl stojí hudebníci ze Stamicova kvarteta.

Během večera zazní Meditace na staročeský chorál sv. Václave Josefa Suka, Modlitba a Smyčcový kvartet č. 4 F dur, op. 182 Josefa Bohuslava Foerstera a výběr skladeb Karla Kovařovice.

Koncert se uskuteční 18. května v kostele Nejsvětějšího Srdce Páně na náměstí Jiřího z Poděbrad, chrámu navrženém slovinským architektem, který je nejvýznamnější českou sakrální stavbou 20. století. Moderní a velmi osobitá dominanta pražských Vinohrad, inspirovaná starokřesťanskými vzory, byla postavena mezi lety 1928 až 1932. Jože Plečnik patřil k blízkým spolupracovníkům Tomáše Garrigua Masaryka a zasloužil se o modernizaci Pražského Hradu jako sídla prezidenta nově vzniklého státu.

Komentáře

csenfrdeitptes

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.