Soutěž Pražského jara má českou vítězku, je jí houslistka Olga Šroubková

Soutěž Pražského jara v oborech housle a cembalo o víkendu vyvrcholila a porota vyhlásila kompletní výsledky, které jsou pro české hudební fanoušky jistě potěšující. Na předních příčkách se umístili zástupci USA, Ruska a Japonska, první místo v oboru housle ale obsadila mladá česká houslistka Olga Šroubková.

Kromě první ceny získala i Cenu Nadace Bohuslava Martinů za nejlepší provedení skladby Česká rapsodie a také Cenu Nadace Český hudební fond za nejlepší provedení skladby Davida Lukáše Balada o Nackenovi a houslistovi. Na druhém místě se umístila Japonka Yurina Arai a dámské vítězné trio doplnila Američanka Hana Chang. Čestná uznání získali Japonka Mio Yoshie a další český zástupce Matouš Pěruška.

První příčky v cembalovém oboru obsadili dva ruští a jeden americký zástupce. První cenu získala Anastasia Antonova, za ní se umístil Andrew Rosenblum, který získal zároveň Cenu Nadace Český hudební fond za nejlepší provedení skladby Petra Wajsara Harpsycho pro cembalo a Anna Kiskachi, jíž byla udělena ještě Cena Nadace Bohuslava Martinů za nejlepší provedení Koncertu pro cembalo a malý orchestr.

V březnovém čísle HARMONIE jsme uveřejnili rozhovor s Olgou Šroubkovou, můžete si jej přečíst zde.

Sdílet článek:

Aktuální číslo

Nejnovější