pátek, 30. červenec 2021

Sopranistka Olga Jelínková vystoupí na festivalu Kladrubské léto

Napsal(a) 

Olga Jelínková, foto Ilona Sochorová Olga Jelínkováfoto: Ilona Sochorová

Třetí koncert Kladrubského léta provede Olga Jelínková 31. července od 18 hodin v klášterním kostele Nanebevzetí Panny Marie ve spolupráci s Orchestrem Atlantis pod taktovkou Vítězslava Podrazila, sólo na trubku přednese Jiří Houdek.

Na programu budou skladby Antonia Vivaldiho, Johanna Sebastiana Bacha, Georga Friedricha Händela, tedy čistě barokní repertoár. „Bude to můj druhý koncert barokních árií v krátkém čase,“ říká Olga Jelínková, sólistka Opery v Lipsku. „Baroko mě okouzluje určitou muzikantskou svobodou a zároveň technickými nároky, které klade na umělecké provedení. V budoucnu mě čeká i ztvárnění několika celých barokních oper, proto si už nyní užívám jednotlivé árie s plným nasazením.“

Olga Jelínková má v nastávající sezoně v německém Lipsku v plánu role jako je Královna noci, Traviata, Lucia di Lammermoor či Adina v opeře Nápoj lásky v režii Rollanda Villazóna, ale i mnohé wagnerovské role pro svůj hlasový obor. Kromě toho má i opětovné pozvání do Komické Opery v Berlíně jako Královna noci. V pražském Národním divadle ztvárňuje Gildu v nové produkci Rigoletta, kterou převedla i v živém televizním přenosu premiéry na ČT art, nebo Královnu noci v Mozartově Kouzelné flétně.

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.