Sopranistka Lucie Kaňková je vítězkou mezinárodní pěvecké soutěže Mimas Music Festival v Itálii

Česká koloraturní sopranistka Lucie Kaňková si může na své konto soutěžních úspěchů připsat další: vyhrála nyní kategorii profesionálních zpěváků italské soutěže Mimas Music Festival. Účastnila se s áriemi Královny noci z Mozartovy Kouzelné flétny „Der Hölle Rache“, Philine z opery Mignon Ambroise Thomase „Je suis Titania“ a Gildy „Caro nome“ z Verdiho Rigoletta.

Všechny tři soutěžní árie jsou mi velmi blízké a mám je do dřeně zažité. Myslím, že to z nahrávek bylo na první poslech jasné a výrazně mi to dopomohlo k vítězství,“ tvrdí Lucie Kaňková. „Královnu noci teď zpívám pravidelně v pražském Stavovském divadle, chystám se s ní na festival do Švýcarska na Opernspiele Munot a tento podzim i na zájezd do Japonska s Maďarskou státní operou. Mám s touto rolí domluvené závazky i v dalších zahraničních divadlech na dva roky dopředu. Role Gildy je má srdeční záležitost a měla jsem to obrovské štěstí ji ztvárnit v belgickém Liège.“ Lucie doslova přes noc naskočila do tamní produkce Verdiho Rigoletta a vysloužila si skvělé recenze. Pro roli Philine byla tamtéž vybrána jako cover.

Soutěž hudebního festivalu Mimas se koná každoročně v oborech klavír, housle a operní zpěv na italském ostrově Procida, který byl prohlášen za hlavní město italské kultury 2022. Cenou je i automatická účast ve finálních kolech několika mezinárodních pěveckých soutěžích, na galakoncertech a účast na festivalu na ostrově Procida, dále mnohé nabídky na předzpívání i role na evropských operních scénách. Na druhém místě se objevila interpretka především barokní operní literatury, sopranistka Cressida Sharp a na třetím členka ansámblu opery v Brémách, sopranistka María Martín González.

Sdílet článek:

Aktuální číslo

Nejnovější