Sólo pro Radka Baboráka, jeho žáky a orchestr PKF

Po pozdně romantickém lednovém abonentním koncertu se sopranistkou Ailyn Pérez se v neděli 10. března v Rudolfinu otočí pomyslná repertoárová korouhev PKF — Prague Philharmonia zpět ke kmenovému repertoáru orchestru — hudbě 18. a první poloviny 19. století. Ve dvojroli dirigenta a sólisty se představí hornista Radek Baborák.

Sekundovat mu budou tři mladí hornisté, jeho současní či bývalí žáci — laureátka soutěže ARD Mnichov Kateřina Javůrková, „Rising Star“ časopisu BBC Music Magazine Ben Goldscheider a laureát soutěže Pražského jara Mikuláš Koska. Na programu je mimo jiné Koncertní kus pro čtyři lesní rohy a orchestr Carla Heinricha Hüblera. „Jsem rád, že mohu představit své úspěšné studenty a ukázat určitý styl frázování, způsob vnímání hudby a tónovou kvalitu, kterým se snažím své žáky naučit. Pedagogické činnosti se věnuji od osmnácti let a jsem rád, že většina mých studentů si udržuje vysokou technickou i uměleckou kvalitu, co není v běžném provozu orchestrů vůbec snadné,“ dodává Radek Baborák. Dále zazní předehra Sen noci svatojánské Felixe Mendelssohna-Bartholdyho či Symfonie č. 1 Carla Czerného.

Ben Goldscheider, foto Frank Jerke

Koncertu bude předcházet beseda s Radkem Baborákem v pátek 8. března od 18 hodin v sídle PKF — Prague Philharmonia (Kulturní dům Ládví, Burešova 1661/2, Praha 8). Tématem bude mimo jiné i jeho chystaný sólový debut s Vídeňskou filharmonií pod taktovkou Daniela Barenboima. Vstup volný. 11. března vystoupí PKF se stejným programem v rámci festivalu Pardubické hudební jaro.

Sdílet článek:

Aktuální číslo

Nejnovější