středa, 16. únor 2022

Série 4plus Zemlinského kvarteta letos připomene 80. výročí úmrtí Alexandera Zemlinského a tvorbu vídeňských autorů

Napsal(a) 

Zemlinského kvarteto, foto Ilona Sochorová Zemlinského kvartetofoto: Ilona Sochorová

Zemlinského kvarteto letos pořádá již pátý ročník série večerů komorní hudby 4plus. Jejím tématem je Alexander Zemlinsky a Vídeň a série je věnována právě Alexanderu Zemlinskému a 80. výročí jeho úmrtí. Koncerty se již tradičně konají ve Velkém sále Městské knihovny v Praze, vždy ve středu od 19:30. Letošní data jsou 2. 3., 18. 5., 14. 9., 2. 11. a 14. 12. 2022.

V letošní edici zazní všech autorových pět smyčcových kvartetů (včetně raného nečíslovaného kvartetu e moll), dále dvě jeho drobnější skladby (violový kvintet a dílko Maiblumen blühten überall pro soprán a smyčcový sextet), a každý koncert bude doplněn díly dalších autorů spojených s Vídní (Haydn, Mozart, Beethoven, Rejcha, Schubert, Brahms, Webern). Stejně jako každý rok přivítá Zemlinského kvarteto řadu hostů včetně švýcarského flétnisty a dirigenta Kaspara Zehndera nebo dlouholetého violistu Škampova kvarteta Radima Sedmidubského. Dále vystoupí Karel Untermüller, Michal Kaňka či Lukáš Pospíšil.

Komentáře

csenfrdeitptes

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.