Sedmé Hudební léto v Jezeří

Víkendy druhé poloviny prázdnin budou od 4. srpna do 1. září již posedmé patřit na Státním zámku Jezeří vážné hudbě, konkrétně festivalu Hudební léto v Jezeří. Letos se návštěvníci mohou těšit na řadu novodobých premiér, a to v podání nejen českých hudebníků, ale i umělců z Německa, Švýcarska, Lotyšska, Velké Británie, Maďarska nebo Řecka.

„O všech srpnových sobotách divákům nabídneme krom smyčcového kvartetu Jiřího Sychy také řadu novodobých premiér – orchestrální koncert z děl lobkovického kapelníka Jana Josefa Röslera, pasticcio věnované rodáku z Horního Jiřetína Josefu Gläserovi nebo klavírní kvintet Beethovenova blízkého přítele Ferdinanda Riese. Pro nastupující pěveckou generaci jsou dále připraveny mistrovské kurzy s předním německým písňovým interpretem Janem Kobowem,“ přibližuje program organizátorka festivalu Alena Hönigová.

Specialitou letošního zahajovacího koncertu bude smyčcový kvartet zkomponovaný na objednávku města Horní Jiřetín. První zářijovou sobotu pak festival zakončí představení barokního souboru Batzdorfer Hofkapelle, který zavede malé i velké diváky do pohádkového světa Shakespearovy svatojánské noci.

Sdílet článek:

Aktuální číslo

Nejnovější