neděle, 11. červenec 2021

Sedmá Břevnovská hudební setkání opět nabídnou živé koncerty

Napsal(a) 

Martin Kasík, foto Vilém Veverka Martin Kasíkfoto: Vilém Veverka

Sedmou sezonu Břevnovských hudebních setkání zahájí 14. září v Tereziánském sále Břevnovského kláštera recitál klavíristy Martina Kasíka. Zazní díla Antonína Dvořáka, Josefa Bohuslava Foerstera, Vítězslava Nováka a Fryderyka Chopina.

Druhým v pořadí je slavnostní Koncert pro republiku 27. října v kostele Církve československé husitské. Představí se studentský orchestr HAMU Akademičtí komorní sólisté a flétnistka Eliška Hejhalová pod taktovkou Leoše Svárovského. Zazní tvorba Bohuslava Martinů, Ivana Kurze, Josefa Myslivečka a Antonína Dvořáka.

Komorní recitál propojující šanson s humorem a poezií nazvaný „Láska to (ne)jsou jen písmena“ se uskuteční 16. listopadu v Tereziánském sále. Program s Jitkou Molavcovou a klavíristou Petrem Ožanou zve na jména jako Šlitr, Suchý, Ježek, Werich, Voskovec, Brell, Weill a další.

Letošní sezonu uzavře adventní koncert 14. prosince v kostele Církve československé husitské. Jana Boušková a její hosté uvedou premiéru díla komponovaného na objednávku Břevnovských hudebních setkání Suita semplice č. 3 „Vánoční“ pro čtyři harfy, hoboj a dvoje housle Jaroslava Krčka. Dále zazní hudba českých a světových mistrů v úpravách pro čtyři harfy v úpravě německého skladatele Williho Maerze.

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.