čtvrtek, 15. červen 2017

Sára Medková zahraje na Prague Music Performance a pokřtí své debutové CD

Napsal(a) 

Na pozvání festivalu Prague Music Performance představí klavíristka Sára Medková na koncertě 23. 6. program z děl J. S. Bacha, Víta Zouhara a Ivo Medka. V druhé části zazní zřídka uváděné dílo amerického skladatele Frederica Rzewského De Profundis. V rámci koncertu na Novoměstské radnici v Praze Medková pokřtí své debutové CD a DVD, kmotry nahrávky budou ředitel České filharmonie David Mareček, cembalistka Barbara Maria Willi a klavírista Jan Bartoš.

Sára Medková je laureátkou mezinárodních soutěží jako jsou např. Yamaha Competition, Concorso Argento v Itálii, International Piano Competition Salerno, Mezinárodní klavírní soutěž Josefa Suka aj. V letech 2009 a 2012 obdržela prestižní stipendia Českého hudebního fondu a grant Ministerstva kultury ČR. V roce 2011 jí byla udělena cena OSA pro nejhranějšího mladého skladatele vážné hudby a téhož roku byla oslovena k napsání povinné skladby pro Rubinsteinovu klavírní soutěž. Jako interpretka soudobé hudby je často zvána k uvádění světových premiér, kterých má na kontě více než sto. Vystoupila na koncertních pódiích v 21 zemích Evropy, USA, Asie i Afriky.

V roce 2015 uvedla cyklus „Po zarostlém chodníčku“ L. Janáčka ve spolupráci s baletem národního divadla moravskoslezského v Ostravě v choreografii J. Kyliána. Je členkou Ensemble Marijan a zakládající členkou souboru ISHA trio, se kterým natočila CD Ancient Stories a Love Stories.

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.