úterý, 27. listopad 2018

Rybův festival vyhlašuje skladatelskou soutěž pro české kůry

Napsal(a) 

Ilustrační foto Ilustrační foto

Festival Jakuba Jana Ryby vyhlašuje skladatelskou soutěž Jakuba Jana Ryby v oboru liturgické vokální či vokálně-instrumentální skladby na texty Vidi Aquam, Veni Creator Spiritus či Magnificat v originální latinské podobě nebo v českém překladu. Jednu dosud nepublikovanou skladbu do 20 minut vytvořenou po 1. lednu 2015 mohou zasílat skladatelé bez věkového omezení. Přihlášky se přijímají do konce února 2019.

Vyhlášení vítězů proběhne na závěrečném koncertu Festivalu Jakuba Jana Ryby v Praze 20. června 2019. Vítězné dílo bude koncertně uvedeno na Festivalu Jakuba Jana Ryby 2020. Z tohoto provedení bude také pořízen profesionální audiovizuální záznam. První a druhá oceněná skladba se navíc dočká garantovaného provedení na českých kůrech. První tři oceněná díla budou vydána tiskem.

Porotu tvoří varhaník, ředitel chrámové hudby, sbormistr a pedagog Petr Kolař; varhaník, ředitel chrámové hudby, sbormistr a skladatel Josef Kšica; skladatel a pedagog Miroslav Kubička; varhaník, ředitel chrámové hudby, sbormistr a skladatel Vladimír Roubal a skladatel, klavírista, muzikolog, libretista a pedagog Miloš Orson Štědroň.

Bližší informace a instrukce k dispozici na webu http://www.rybuvfestival.cz/soutez.

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.