Renée Fleming koncertem v Praze oslaví výročí Sametové revoluce

Renée Fleming zazpívá 9. července 2019 s FOKem, který tak zahájí oslavy 30. výročí sametové revoluce. Zazní na něm jak árie z oper a operet, tak muzikálové písně. Dirigovat bude jeden z žáků Leonarda Bernsteina a stálý spolupracovník Pražských symfoniků Elli Jaffe.

„Je pro nás velkou ctí, že se Renée Fleming vrací k orchestru FOK, se kterým před lety v Praze zpívala Václavu Havlovi. Renée Fleming má hluboký vztah k našim novodobým dějinám. Koncert tedy bude prvním z projektů, které věnujeme 30. výročí sametové revoluce,“ uvedl ředitel FOK Daniel Sobotka.

Renée Fleming je držitelkou ceny Grammy a také nejvyššího uměleckého ocenění ve Spojených státech Amerických – National Medal of Arts, kterou převzala v roce 2013 z rukou prezidenta Obamy. V roce 2017 oficiálně ukončila svoji dlouholetou kariéru v Metropolitní opeře v New Yorku, stále však zpívá a vystupuje na koncertech po celém světě. Na koncertě ve Smetanově síni zazní hudba Georga Friedricha Händela, Franze Schuberta, Giacoma Puccinio nebo Antonína Dvořáka.

Sdílet článek: