pondělí, 1. červenec 2013

Psí symfonie na Prague Proms

Napsal(a) 

F. Murray Abraham F. Murray Abraham

F. Murray Abraham , představitel Salieriho ve Formanově filmu Amadeus, se díky festivalu Prague Proms po třiceti letech vrací do Prahy. Ve Smetanově síni Obecního domu ve středu 3. července zazpívá světovou premiéru skladby, která je vyznáním lásky člověka ke psu „A Grateful Tail Symphony“ autora a dirigenta Stevena Mercuria, jenž osobně povede Český národní symfonický orchestr (ČNSO). ČNSO při této příležitosti vyzývá návštěvníky, aby pomohli darem ve formě krmiva či hračky Útulku pro opuštěná zvířata a odchytu Městské policie hl. m. Prahy v Tróji.

První půlka večera bude věnována klavírnímu koncertu v hlavní roli s nevidomou vynikající mladou klavíristkou Ráchel Skleničkovou . Ráchel zahraje dvě skladby Ludwiga van Beethovena - Leonoru III. , předehru k opeře Fidelio a jeho Třetí klavírní koncert .

„Ve druhé půli uvede ČNSO pod vedením amerického dirigenta a skladatele Stevena Mercuria premiéru jeho skladby A Gratefull Tail Symphony, kterou zazpívá herec F. Murray Abraham,“ uvedl Jan Hasenöhrl , ředitel festivalu a ČNSO. Třiasedmdesátiletý F. Murray Abraham se tak díky festivalu Prague Proms po třiceti letech vrátí do Prahy, kde s Milošem Formanem film natáčel.

„Světově uznávaný dirigent a skladatel Steven Mercurio vytvořil A Grateful Tail Symphony na základě textu amerického dramatika Eugena O'Neila, známého mimo jiné jako autora hry Cesta dlouhého dne do noci. Tento text je ryzím vyznáním lásky člověka ke psu, jakožto opravdovému příteli. Píseň je rozdělena do 5 částí, jež pojednávají o lásce člověka ke psu z různých úhlů“ řekl Jan Hasenöhrl.

PR

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.