středa, 29. leden 2014

Proslulá mezzosopranistka Vivica Genaux ozdobou březnového koncertu Il divino Boemo v Rudolfinu

Napsal(a) 

Vivica Genaux Vivica Genaux

Kritikou i diváky oceňovaný koncertní cyklus Collegia 170 4 a České filharmonie , Hvězdy barokní opery, pokračuje 18. března koncertem Il divino Boemo , na kterém zazní hudba J. Myslivečka, Ch. W. Glucka a jejich italských současníků. Jako sólistka vystoupí ve Dvořákově síni pražského Rudolfina světoznámá americká mezzosopranistka Vivica Genaux za doprovodu barokního orchestru Collegium 1704.

Koncert Il divino Boemo přiblíží současnému publiku tvorbu dvou skladatelů, kteří své první hudební zkušenosti sbírali v Čechách, aby později jejich umění obdivovala celá Evropa, a kteří se nesmrtelným písmem zapsali do dějin opery. Zatímco Christoph Willibald Gluck, jehož 300. výročí narození si v roce 2014 připomeneme, je již řadu let uctíván jako reformátor opery a jedna z nejvýraznějších skladatelských osobností 2. poloviny 18. století, dílo Josefa Myslivečka jako vrcholného tvůrce žánru opera seria stále ještě na své plné docenění čeká a je příslibem mnohých překvapení. Zakladatel orchestru Collegium 1704 a vokálního souboru Collegium Vocale 1704 , cembalista a dirigent Václav Luks je velkým znalcem a ctitelem tvorby pražského rodáka Josefa Myslivečka. Také z jeho iniciativy byla začátkem května 2013 ve Stavovském divadle s mezinárodním ohlasem poprvé uvedena Myslivečkova opera Olimpiade.

PR

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.