středa, 16. duben 2014

Příští sezona v brněnském Národním divadle nabídne nesmrtelnou Elinu v Radokově pojetí

Napsal(a) 

Ilustrační foto, inscenace The Makropulos Case, English National Opera, foto Neil Libbert Ilustrační foto, inscenace The Makropulos Case, English National Operafoto: Neil Libbert
Národní divadlo Brno připravuje na sezonu 2014/2015 celkem šestnáct premiér, čtyři z toho chystá Janáčkova opera a na tři premiéry se mohou těšit milovníci baletu. K Roku české hudby a k 160. výročí narození autora hudby uvede Janáčkova opera Janáčkovu Věc Makropulos. Ke spolupráci pozvalo vedení Janáčkovy opery jednoho z nejvýznamnějších českých režisérů současnosti Davida Radoka, který bude v brněnské opeře a v NDB režírovat poprvé. Dirigentem inscenace je Marko Ivanović. Janáčkova opera NDB inscenaci připravuje v koprodukci se švédskou Operou Göteborg. Hlavní roli Emilie Marty ztvární slavná švédská sopranistka Gitta-Maria Sjöberg a opera bude uvedena v bloku od 21. 11. do 20. 12. 2014.

V zájmu dosažení vyšší kvality repríz jednotlivých inscenací dojde v nové sezoně k tzv. blokovému hraní u baletních a operních titulů. Tedy řada starších i zcela nových inscenací se nebude na hracím plánu objevovat po jedné či dvou reprízách každý měsíc, ale reprízy budou koncentrovány do kratšího časového období jedenkrát či dvakrát v sezoně. Opera Věc Makropulos bude tedy na repertoáru na podzim roku 2014, v jarním období, od 27. března do 19. dubna, uvede Janáčkova opera Hry o Marii Bohuslava Martinů a reprízy nové inscenace Čajkovského Louskáčka zase budou soustředěny hlavně do závěru roku.

PR

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.