Přehlídku současného hudebního divadla Opera Nova zahájí Soňa Červená a Vanda Šípová

Na konci minulé sezony se konal na Nové scéně pražského ND nultý ročník přehlídky současného hudebního divadla Opera Nova. Ve dnech 23. – 27. 6. proběhne oficiální první ročník festivalu, tentokrát na Nové scéně, v kostele sv. Anny na Anenském náměstí a na náměstí Václava Havla. Patronkou prvního ročníku bude Soňa Červená, která vystoupí na zahájení festivalu spolu s Vandou Šípovou ve Vévodkyni a kuchařce Ivana Achera.

Na festivalu zazní aktuální inscenace Národního divadla Tramvestie skladatele Petra Wajsara (naše recenze zde), uvedena bude také česko-kanadská produkce surrealistické opery Němý kanár autora Rudolfa Komorouse, která měla premiéru vloni v Ostravě v rámci festivalu NODO.

Svůj nový program představí slovenský soubor Cluster Ensemble. Jeho Patterns nabídnou hudebně–taneční–světelnou performance sestávající z raných kompozic amerického skladatele Stevea Reicha (Four Organs, Phase PatternsMusic for Pieces of Wood). Ukázkou současné slovenské tvorby bude dokumentární opera 66 sezón autora Marka Piačeka. Opera vychází ze stejnojmenného filmu Petra Kerekese a v deseti obrazech zachycuje osobní příběhy obyvatel Košic na pozadí dějinných událostí.

Maďarský dirigent a režisér Tibor Szemző se představí s titulem Poselství – Poslední láska dr. Kafky. Hlavním tématem je období konce Kafkova života pohledem Roberta Klopstocka a Dory Diamant. Festival završí titul Apollo Briana EnoDoprovodný program nabídne výstavu Intermezzo prezentující díla současných výtvarníků (Jiří David, Michal Cimala, Jan Kaláb, Lubomír Typlt, ad.). Kurátorem výstavy je Michal Šeba z Galerie Pictura.

Sdílet článek:

Aktuální číslo

Nejnovější