sobota, 9. listopad 2013

Pražský filharmonický sbor zpívá dětem

Napsal(a) 

Abbellimento Abbellimento

Sborový zpěv bude tématem koncertu pro děti ve věku od šesti do dvanácti let, na němž vedle předního českého profesionálního tělesa vystoupí dívčí sbor Abbellimento a aktivně se zapojí i všechny děti v sále. Koncert Pražského filharmonického sboru pro rodiče s dětmi se uskuteční v Koncertním sále Pražské konzervatoře v Praze v neděli 17. listopadu v 11 hodin.

Hudební pořad Pražského filharmonického sboru seznámí dětské publikum se základy sborového zpěvu a představí mu známé a významné skladby pro sbor, mj. Aleluja z oratoria Mesiáš Georga Friedricha Händla, Mozartovo Ave verum či Beethovenovu Ódu na radost . Chybět nebudou ani lidové písně. Aktivně se zapojí všichni přítomní a pod vedením sbormistra Jakuba Zichy nacvičí část oblíbeného sboru ze Smetanovy Prodané nevěsty Proč bychom se netěšili .

Autorem pořadu i jeho průvodcem je mladý hudební propagátor Petr Kadlec , který má se vzdělávacími pořady pro školy bohaté zkušenosti a podobné koncerty již připravoval pro Českou filharmonii a Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK.

„Zpěv je velice přirozeným hudebním vyjádřením a alespoň základní zkušenost s ním má každý z nás. Doufáme tedy, že vzdělávací pořad o klasické hudbě vycházející právě ze zpěvu bude pro malé posluchače přístupný a poutavý. Některé z dětí v publiku se sborovému zpívaní již věnují a další to může inspirovat. Pražský filharmonický sbor pořádá také edukativní programy pro základní školy,“ uvedla ředitelka Pražského filharmonického sboru Eva Sedláková.

PR

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.